Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
HIZLI MENU

4 Boyutlu Ultrason Fiyatları Ne Kadar?

4 boyutlu ultrason teknolojinin gelişim göstermesi ile birlikte karşımıza çıkmış olan bir ultrason yöntemidir. İlk olarak 2 boyutlu yöntemlerin kullanılmasının ardından geliştirilerek karşımıza çıkan 4 boyutlu ultrasonlar birçok merkez ve hastane tarafından sıkça kullanılmaktadır. Bu noktada çekim sırasında uzunluk, derinlik gibi ayrıntıları ölçerek algılayan ve 3 boyutlu bir görünümü eş zaman özelliği ile monitör üzerine gösteren son teknoloji bir ürün olarak karşımıza çıkar. Peki 3 boyutlu görüntüleme ile 4 boyutlu görüntülemenin farkı nedir? Elbette 3 boyutlu görüntüleme de uzunluk ve derinlik hassasiyeti taşımaktadır. Ancak bu noktada görüntü ve hareketler monitöre geç iletilmektedir. Dört boyutlu yöntem de bunun gibi sorunlar yoktur. Aksine anında görüntüleme yapılır. Karın içinde ki bebeğin parmak emmesinden esnemesine kadar her türlü hareketlilik anında monitörden 4 boyutlu ultrason sayesinde izlenebilmektedir.

4 boyutlu ultrason çekiminin birçok avantajı bulunur. Bu noktada gebelik sürecinde bebeğin cinsiyeti daha kısa zaman içinde öğrenilebilir, aynı zamanda bebekte görülebilecek yarık damak, yarık dudak, kesik parmak ve beyin, omurilik kaynaklı rahatsızlıklarda kısa zaman içinde saptanabilir ve erken tanı yapılabilir. Bununla birlikte 4 boyutlu ultrason ile Down sendromu da teşhis edilebilmektedir. Ense kalınlık ölçümü sırasında saptanabilen Down sendromu 3. Ay itibari ile 4 boyutlu ultrason ile saptanır. Bu nedenle hastalıkların, gelişimin daha kısa zaman içinde görüntülenebilmesi için 2 boyutlu ultrason yerine birçok kişi ve hekim 4 boyutlu ultrasonu tercih etmektedir.

2 boyutlu ultrason görüntüleme de bebeğin cinsiyeti daha geç öğrenilirken 4 boyutlu görüntüleme sayesinde annenin 3. Ayından itibaren görüntüleme gerçekleşebilir. Bu sayede anne ve babalar bebeklerinin fotoğrafını 3. Aydan itibaren görürken renkli görüntüleme ile de yüzünün birçok ayrıntısına ulaşabilmektedirler. 4 boyutlu ultrason birçok alanda tanıya teşhise yardımcı olur. Oldukça önemli hastalıkların teşhis edilmesine yardımcı olan 4 boyutlu ultrasonda bebeğin cinsiyeti daha erken öğrenilebilir, gelişim analizi daha sağlıklı yapılabilir, çoğul gebelikte( ikiz, üçüz, dördüz ve beşiz) gelişim daha net ve doğru takip edilir, rahmin durumu, yapısı ve sorunlar daha net görüntülenir, dış gebelik tanısı hemen konulabilir, anormal kanama ve gelişimler kısa zamanda tespit edilebilir, yumurtalık kontrolleri yapılabilir, polip ve miyomların teşhisi kısa sürede net olarak yapılır, bebekte ki down sendromu gibi durumlar teşhis edilir. 4 boyutlu ultrason fiyatları ise Marmara bölgesinde 150 TL den başlayarak 600 TL ye kadar olup diğer bölgelerde ise ortalama olarak 80 TL ile 500 TL arasında farklılık göstermektedir. Özel kliniklerde fiyatlandırma daha yüksektir.

Soru ve yorularınızı bu alandan iletebilirsiniz (6)

 • 11 Ekim 2019
  ESMER ÖLTEM demiş ki;

  Merhaba şu an 30 .haftalık ikiz gebelik annesiyim.
  4 boyutlu hatıra için ultrason resmi için fiyat almak istiyorum bilgi verebilirmisiniz rica etsem.

 • 12 Ekim 2019
  hekimoglu demiş ki;

  4 boyutlu ultrason hakkında fiyat bilgisi ve randevu oluşturmak için 02126321060 ve 05359214295 nolu telefonlardan iletişim sağlayabilirsiniz.

 • 21 Mayıs 2021
  Yağmur Durak demiş ki;

  25 haftalığım detaylı ultrason fiyatı ne kadar

 • 04 Eylül 2022
  hekimoglu demiş ki;

  Detaylı ultrason fiyatları ve randevu hakkında detaylı bilgi almak için 05359214295 nolu telefonu arayabilirsiniz.

 • 18 Kasım 2021
  Nurten eren demiş ki;

  Merhaba 24 haftalık hamileyim malesef ayrıntılı ultrasonda bebek yüzünü göstermedigi için fotoğraf alamadik fiyat alabilirmiyim sadece fotoğraf için hatıra olsun diye

 • 04 Eylül 2022
  hekimoglu demiş ki;

  Ayrıntılı ultrason ve randevu hakkında detaylı bilgi almak için 05359214295 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Görüşlerinizi bildiriniz.