Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
HIZLI MENU

4 Boyutlu Ultrason Fiyatları Ne Kadardır?

4 Boyutlu Ultrason Fiyatları Ne Kadardır?

Aslına bakılacak olursa 4 boyutlu ultrason adı verilen bağımsız bir ultrasyon yöntemi yoktur. Bu ultrason yöntemine; ayrıntılı (detaylı) ultrason, ikinci düzey ultrason, ileri düzey ultrason adı da verilir. Bu ultrason yönteminin amacı, anne karnındaki bebek üzerinde çıkabilecek anomalileri önceden belirlemek ve bebeğin gelişimini daha yakından ve ayrıntılı olarak incelemektir. 4 boyutlu ultrason yöntemine daha çok, bebekte IUGR şüphesi yani gelişme geriliği bulunması, herhangi bir anomali varlığında ve ciddi bir anomali şüphesi durumlarında başvurulur. Bu nedenle 4 boyutlu ultrason fiyatları nedeniyle birçok kişide kuşku uyandırmaktadır. Ancak bu gelişmiş yöntem, birçok insanın sandığının aksine, öyle oldukça pahalı ve zor bir yöntem değildir.

Gerçeği söylemek gerekirse, ultrason cihazlarının hepsi aslında iki boyutlu görüntü verirler.Bu görüntüler, ekrana siyah, beyaz ve gri renklerde yansımaktadır. Doppler ultrason, ses dalgalarının kan damarlarının içinde bulunan kan hücrelerine çarpması ve frekansı değişmeden yansıması kullanılarak sonuç verir. Renkli doppler ultrason ise doppler ultrasonun özelliklerine ek olarak, damarlardaki kanın akış yönünü ve akış hızını da mavi ve kırmızı renklerle çizerek göstermektedir. Daha sonra bu yolla elde edilen iki boyutlu binlerce ultrason görüntüsü, üst düzey ultrason cihazlarında birleştirilerek üç boyutlu ultrason görüntüleri elde edilir. Elde edilen bu üç boyutlu görüntülerin de perinatoloji uzmanları tarafından incelenmesine ise 4 boyutlu ultrason adı verilir. 4 boyutlu ultrason fiyatları, 4 boyutlu ultrason fiyatları, ultrason incelemesi yaptıracak kişilerin en çok merak ettiği şeydir. Aşağıda bu merakı gidermeye çalışacağız.

4 boyutlu ultrason fiyatları, ultrasonun yapılacak hastanenin ya da görüntüleme merkezinin tercihine göre, işlemin yapılacağı şehre göre değişmekle birlikte 300 TL civarındadır. Net bir ücretin belirlenebilmesi için, detaylı ultrasonun yapılacağı hastane ya da görüntüleme  merkezi aranmalıdır. Türk Tabipler Birliği’nin 2015 yılı için 529 TL olarak belirlediği bilinmektedir. Ancak genel olarak 50 TL ila 1000 TL arasında fiyat alınması mümkündür. 4 boyutlu ultrason incelemesi yapılacak merkezin belirlenmesinde yalnızca fiyat kriteri kıstas alınmamalıdır. Fiyatı da göz önüne almakla birlikte, 4 boyutlu ultrason sonuçlarını inceleyecek kişinin işinde uzman olması gerekmektedir.

Soru ve yorularınızı bu alandan iletebilirsiniz (4)

 • 15 Ocak 2019
  Dilnıza aripova demiş ki;

  Renkli ultrason fiyati nekadar

 • 19 Mart 2019
  hekimoglu demiş ki;

  Merhaba renkli ultrason fiyatları hakkında detaylı bilgi ve randevu için 02126321060 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

 • 07 Aralık 2021
  Sinem çelik demiş ki;

  Detayli ultrason fiyati nedir

 • 04 Eylül 2022
  hekimoglu demiş ki;

  Detaylı ultrason fiyatları ve randevu hakkında detaylı bilgi almak için 05359214295 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Görüşlerinizi bildiriniz.