Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
HIZLI MENU

Ayrıntılı Ultrason Fiyatları Ne Kadardır?

Ayrıntılı Ultrason Fiyatları Ne Kadardır?

Gebelik dönemlerinde, doğal olarak bütün kadınlar, hamileliğin sorunsuz bir şekilde gelişmesini ve bebeklerinin gelişimini yakından takip etmek isterler. Bu sebeple anne karnındaki bebeğin organlarının gelişimini yakından takip etmek isterler. Bu organlar ise ayrıntılı ultrason yöntemi tarafından detaylı bir şekilde gözlenebilirler. Bu yöntemin fiyatını, yani ayrıntılı ultrason fiyatları bu yazımızda açıklığa kavuşacaktır.

Halk içerisinde ayrıntılı ultrason incelemesine; renkli ultrason, dört boyutlu ultrason gibi yanlış isimler verilmektedir. Ayrıntılı ultrason, anne karnında bulunan bebeğin yüz, ayak ve elini 4 boyutlu olarak ekrana yansıtan bir cihazdır. Bebekte ortaya çıkabilecek hastalıkları, anomalileri ve şüphelerin akıbetini öğrenmek amacıyla yapılır. Ayrıntılı ultrason muayene ve incelemesi, genellikle gebeliğin 18 – 24 haftaları arasında, radyoloji uzmanı tarafından yapılır. Yapılan bu ayrıntılı ultrason incelemesi yaklaşık olarak 20 – 30 dakika gibi sürelerde tamamlanmaktadır.

Detaylı ultrasonda belirtilen anomaliler bulunduğu takdirde amniyo sentez gibi ileri girişimsel işlemler yapılması gerekebilir. Bu ikinci düzey ultrasonda, daha detaylı ölçümler ve incelemeler yapılacaktır. İkinci düzey detaylı ultrason; ileri anne yaşı, anne adayında şeker hastalığı bulunması gibi durumlarda yapılan bir ultrason inceleme türüdür. Ultrason cihazları ses dalgaları yardımı ile çalışırlar. Bir diğer ultrason cihazı çeşidi olan doppler ultrasonlarsa, ses dalgalarının kan hücrelerine çarpması ve frekansını değiştirmeden yansıması formunda çalışırlar.Renkli doppler ultrason cihazları ise bu fonksiyonlara ek olarak, kanın hızını ve akış yönünü mavi ve kırmızı çizgilerle, ekran üzerinde göstermektedir. Ultrason cihazlarında elde edilen binlerce iki boyutlu organ kesitleri görüntülerinin, üst düzey ultrason cihazları yardımı ile birleştirilmesiyle üç boyutlu görüntüler elde edilmesine, üç boyutlu ultrasonografi denir. Bu görüntülerin, gebeliği takip eden uzman tarafından incelenmesine 4 boyutlu ultrason, ayrıntılı (detaylı) ultrason adı verilmektedir. İşte, bu yöntemler sonucu elde edilen bulguların detaylı bir şekilde incelenmesine, tabir caiz ise görüntülerin milimi milimine karşılaştırılmasına ikinci düzey detaylı ultrason ya da ileri düzey detaylı ultrason denmektedir. Bu sebeplerden dolayı ayrıntılı ultrason fiyatları da büyük merak konusu olmaktadır.

Ayrıntılı ultrason fiyatları; yaşanılan şehre, ayrıntılı ultrason incelmesinin yaptırılacağı görüntü merkezi ya da özel hastaneye göre çeşitlilik göstermektedir. Bu sebeplerden dolayı, detaylı ultrasonun yapılacağı bu merkezlerle iletişime geçmek daha yararlı olacaktır.

Ayrıntılı ultrason hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Soru ve yorularınızı bu alandan iletebilirsiniz (10)

 • 23 Aralık 2019
  Zara muradova demiş ki;

  6 haftalik hamileyim ama hiç bulantim yok bazan az bir bulanti oluyor ben sadece test yaparek hamile olduyimi òrendim ve internetten baktim kaç aylik deye ne zaman ultrason yaptira bilirim bebekte bir sikinti varmi

 • 23 Aralık 2019
  hekimoglu demiş ki;

  Merhaba , bebeğinizin kaç aylık olduğunu ve bir sorun varmı öğrenmek için her zaman ultrason kontrolü yaptırabilirsiniz. Bunun yanında 11-14 haftalar arasıl ikili tarama testi ve 20-24 haftalar arasında ise ayrıntılı ultrason yaptırabilirsiniz.

 • 12 Temmuz 2020
  Burcu yeşil demiş ki;

  Merhaba 23+4 günlük ikiz bebek bekliyorum detaylı ultrason şartmı doktorum mutlaka çekikceksin diyo sizce ne yapmalıyım

 • 04 Eylül 2022
  hekimoglu demiş ki;

  Detaylı ultrason ve randevu hakkında detaylı bilgi almak için 05359214295 nolu telefonu arayabilirsiniz.

 • 07 Şubat 2021
  Yurdanur eren demiş ki;

  Fiyat bilgisi yollaya bilirmisiniz?

 • 04 Eylül 2022
  hekimoglu demiş ki;

  Ayrıntılı ultrason fiyatları ve randevu hakkında detaylı bilgi almak için 05359214295 nolu telefonu arayabilirsiniz.

 • 14 Ağustos 2021
  Emine uysal demiş ki;

  Merhaba 23 haftalık hamileyim ayrıntılı ultrason fiyatınız nedir acaba bu hafta yani yarın 23 haftalık olcak hemen yaptırmam gerekir o yüzden soruyorum

 • 04 Eylül 2022
  hekimoglu demiş ki;

  Ayrıntılı ultrason fiyatları ve randevu hakkında detaylı bilgi almak için 05359214295 nolu telefonu arayabilirsiniz.

 • 30 Aralık 2021
  Dilek Çoban demiş ki;

  Merhabalar ayrıntılı detaylı ultrason fiyatını öğrenebilir miyim lütfen

 • 04 Eylül 2022
  hekimoglu demiş ki;

  Detaylı ultrason fiyatları ve randevu hakkında detaylı bilgi almak için 05359214295 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Görüşlerinizi bildiriniz.